ses yalıtımı

Uzunköprü Ses izolasyon Uygulamaları  için gerekli olan aşamalarında ilk etapta keşif yapılması gerekmektedir. Yapılan inceleme doğrultusunda ses problemlerinin bulunduğu alanda ses problemini yok etmek amacıyla gerekli malzemeler ile ölçümler yapılmalıdır. Uzunköprü Ses izolasyonu uygulamasının yapılacağı alanın temiz olmasına öncelikle dikkat edilmelidir. Tüm malzemeler hazırlanıp ses seviyesinin ölçümünden sonra gerekli ses izolasyon uygulamasına başlanılabilir.

Duvara, tavana uygulanması gereken sünger veya panelleri özel adebond sünger yapıştırıcı ile duvara ya da süngere sürdükten sonra hemen yapıştırılır. Beklemeden süngerin yapıştırılması gerekmektedir. Uzunköprü Ses izolasyon malzemeleri kullanılarak oluşan gürültüleri, komşunuzdan gelen alt, üst veya duvarlardan gelecek sesleri engelleyerek ses izolasyonun sağlayabilirsiniz. İdeal ses izolasyonu sağlamak için ses izolasyon özelliği olan malzemeler kullanılmalıdır

ses izolasyonu

Uzunköprü Ses izolasyonunda etkili olan akustik süngerler ve ses izolasyonu malzemeleri ile uygun ses uygulamaları yapılmaktadır. Dansitelerine göre değişkenlik gösteren ses izolasyon süngerleri, uygulanacağı yerin ses şiddetine göre sünger seçilir. Yoğunluk kesilsin isteniyorsa ağır bariyerli epdm kauçuk ses bariyer önerilir. Böylelikle ortamda oluşabilecek rahatsız edici seslerden kurtulabilirsiniz. 

Uzunköprü Ses izolasyon malzemeleri yapı içerisinde uygulanır. Günlük kullanıma açık yerlerde izolasyon estetik ve hacmin kullanımını engellemeyecek şekilde olması gerekmektedir. Ses şiddetinin en üst seviyede olan yerler makine odası, pompa istasyonu, depo, tribün odaları gibi yerlerde akustik süngerler kullanılırken, sosyal alanlar ve konutlarda adepan süngerler tercih edilir. 

Uzunköprü Duvar ses izolasyon izolasyon çözümleri

Eğer akustik paneller kullanılacak ortamın sınırlı sayıda alınmışsa, ortamın ses doğrultusunda yerleştirilmelidir. Ses yönünde ortamdaki ses enerjisi en yüksek seviyededir. Ses izolasyondan uzaklaştıkça  bu ses enerjisi seviyesi de azalır.  Bu nedenle  sesin hareketi yönünde yerleştirilecek paneller daha yüksek seviyede verim sağlamış olur.

Duvar ses izolasyonu sorunlarının en çok ihtiyaç duyulan alanları, binalarda ortak kullanılan duvarlar olup buralar için ses izolasyon süngerleri ve kauçuk epdm ağır ses bariyerleri çözümlerimiz vardır.

ses izolasyonu

Duvarlarda kullanılan tuğla, ytong, briket gibi betonsu malzemeler ses izolasyonu açısından sonderece zayıf inşaat metaryalleridir. Binaların proje aşamasından inşaat aşamasına kadar olan süreçte ses izolasyon ve izolasyonun uygulanması basit ve ekonomik olduğu için sonradan ses izolasyonu yapmak hem maddi olarak hemde manevi olarak hemde etki açısından yeterli sizleri zorlayacaktır.

Duvarlanırınızı istenmeyen gürültülere karşı kesin etkili olan ses izolasyon malzemelerini teknik personelimizle iletişim kurarak doğru ürün seçimi yapmalısınız, ses izolasyon bir sistemdir ve birçok üründen oluşmaktadır.

Uzunköprü Duvarın İç Kısmına Ses izolasyonu Nasıl Yapılır

Duvarların iç kısmına ses izolasyonu yaparken adepan isimli sünger çeşidi kullanılmaktadır. Bu sünger ses izolasyonu yaptığı gibi kısmi olarak ısı izolasyonu da yapmaktadır. Genelde bina yapılırken döşenir fakat bitmiş veya eski binalarda da uygulama yapılabilmektedir. Adepan ve bariyerli adepan izolasyonu; süngerlerin parçalarından bir araya getirilerek yapılan sünger çeşididir. 

ses izolasyonu